Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 22)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Raketat bërthamore ruse në kufijtë e NATO-s

Rusia ka vendosur në mënyrë të përhershme raketa shtesë në enklavën e saj baltike, Kaliningrad, të cilat mund të mbajnë koka bërthamore, tha sot presidentja e Lituanisë, Dalia Grybauskaite. “Në këtë moment, raketat do të qëndrojnë në Kaliningrad dhe kjo ...

Read More »