Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 270)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Masakra në Paris, zbulohen 3 autorët

Policia franceze ka identifikuar tre autorët e sulmit terrorist të ndodhur sot në Paris. Sipas burimeve zyrtare, dy prej tyre janë vëllezërit terroristë franko-algjerianë Said dhe Cherif Kouachi, të cilët kanë luftuar në Irak. Ndërsa autori i tretë i masakrës ...

Read More »

SHBA, sanksione të reja kundër Penianit

Presidenti Barack Obama njoftoi të premten sanksione të reja ndaj Koresë së Veriut, në vazhdën e sulmit kibernetik kundër kompanisë Sony Pictures Entertainment në muajin dhjetor.​ Sanksionet e reja kanë në shënjestër 3 entitete të Koresë së Veriut, duke përfshirë ...

Read More »