Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 280)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Veriorët kërcënojnë sërish EULEX-in

Kryesuesit e Kuvendeve të katër komunave veriore të vendit, janë dakorduar të martën pasdite për një seancë të jashtëzakonshme që do të mbahet më 29 gusht në Zveçan, bëjnë të ditur burime të Kosovapress-it. Sipas këtyre burimeve, në këtë seancë ...

Read More »

Spiunazh mes miqsh

Shërbimi Informativ Gjerman, BND, përgjon Turqinë dhe ka regjistruar, si thuhet rastësisht edhe telefonata të ministrve të politikanëve amerikanë. Ka citate që thuajse i ndjekin politikanët tërë kohën nga pas. Të thëna prej tyre në ndonjë çast hutimi, ato ua ...

Read More »

Rusia mohon ndërhyrjen ushtarake në Ukrainë

Shërbimi rus i sigurimit, FSB mohoi shkeljen e territorit ukrainas nga ana e autokolonave ushtarake ruse, por konfirmon se njësitë e lëvizshme ushtarake të Rojave Kufitare janë vendosur në afërsi të kufirit me Ukrainën për të mbrojtur popullsinë, njoftoi agjencia ...

Read More »

BE-ja miraton dërgimin e armëve kurdëve në Irak

 Këshilli i Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian ka mirëpritur vendimin e disa shteteve që t’u dërgojnë armë kurdëve të Irakut, të cilët po luftojnë kundër xhihadistëve të ISIS-it, thuhet në konkluzionet për Irakun gjatë takimit në Bruksel. ”Përgjigjja për ...

Read More »