Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 29)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Bulqizë, humb jetën një minator

Një minator ka humbur jetën gjatë punës në minierën e Bulqizës. Ngjarja ka ndodhur në zonën D të minierës. Mësohet se viktima është një person rreth moshës 38-vjeçare. Minatori ka mbërritur në spital pa shenja jete.

Read More »

Sot, dita kundër Saimir Tahir

Sot është dita kundër Saimir Tahirit. Në Shqipëri, përveç ditëve, apo datave të djeshme përkujtimore, tani në kohët moderne, kemi edhe ditë me një shumëllojshmëri emërtimesh. Jo rrallë dëgjojmë shprehjet “Dita kundër Sidës”, “Dita pa makina”, “Dita kundër varfërisë”, deri ...

Read More »

Përplasja filloi!

Personalisht mendoj që Saimir Tahiri duhet të lër mandatin e deputetit vullnetarisht, biles këtë akt moral duhet ta kishte bërë që dje. Ky akt do i jepte kuota dhe do i ngrinte stekën atij dhe partisë që përfaqëson si në ...

Read More »