Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 290)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

KS i OKB debaton për Kosovën

Një ditë pas Konferencës së Berlinit për Ballkanin, në Nju Jork mbahet seanca e KS për Kosovën. Sekretari i Përgjithshm kërkon ndër tjera edhe vazhdimin e dialogut të Kosovës me Serbinë Në raportin tremujor të Sekretarit të Përgjithshëm të OKB ...

Read More »

Ta shikojnë se kush jam !

Dhashë dorëheqjen, po, po , e dhashë, po kjo nuk do të thotë se kam vdekur. Unë jam gjallë, jam po ai kryetari. E kush do të më kritikojë, ai që e zgjodha vetë?! Që të nesërmen jam gati ta ...

Read More »

Kampionia e Botës mbërrin në Kosovë

Majlinda Kelmendi, kampione e botës në xhudo, ka mbërritur në Kosovës. Xhudistja pejane në Aeroportin ‘Adem Jashari’ është pritur nga Ministri i sporti Memli Krasniqi. Majlinda Kelmendi ka mbërritur në Kosovës, pasi u stolis me medaljen e artë në Kmapionatin ...

Read More »

Veriorët kërcënojnë sërish EULEX-in

Kryesuesit e Kuvendeve të katër komunave veriore të vendit, janë dakorduar të martën pasdite për një seancë të jashtëzakonshme që do të mbahet më 29 gusht në Zveçan, bëjnë të ditur burime të Kosovapress-it. Sipas këtyre burimeve, në këtë seancë ...

Read More »

Spiunazh mes miqsh

Shërbimi Informativ Gjerman, BND, përgjon Turqinë dhe ka regjistruar, si thuhet rastësisht edhe telefonata të ministrve të politikanëve amerikanë. Ka citate që thuajse i ndjekin politikanët tërë kohën nga pas. Të thëna prej tyre në ndonjë çast hutimi, ato ua ...

Read More »