Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 299)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

SHKB-ja arreston dy efektivë policie

Dy efektivë policie të Aeroportit të Rinasit janë arrestuar nga Shërbimi i Kontrollit të Brëndshëm mbrëmjen e së martës pasi rezulton se u është larguar një person i ekstraduar nga Italia. Burime nga policia bëjnë të ditur se shtetasi shqiptar, ...

Read More »

Ndal diplomimeve fallco

Hap pas hapi edhe diplomat e Shqipërisë do të vlerësohen në Europën ku duam të hyjmë. Të hyjmë me intelektualë me dinjitet dhe jo me blerës diplomash. Duke vepruar kështu ju, zoti Basha e kushdo tjetër që mban ison tuaj, ...

Read More »

Rrezikon të kthehet kriza e Euros?

Sapo Portugalia u largua nga ombrella e mbrojtjes së Eurozonës, i duhet të përdorë sërish paratë e Trojkës për të shpëtuar një bankë. Është kjo një shënjë e kthimit të krizës? Të gjitha shenjat tregojnë shërim: Në prill pas tre ...

Read More »

Afganistan, vritet një gjeneral amerikan

Në Afganistan, një person i veshur me uniformë të ushtrisë afgane hapi zjarr, duke vrarë një gjeneral amerikan dhe plagosur një numër trupash amerikane dhe ndërkombëtare. Sekretari i shtypit i Pentagonit Admirali John Kirby tha gazetarëve në Uashington se një ...

Read More »

Trupa ukrainase hyjnë në Rusi

Kievi është në bisedime me Moskën për të bërë të mundur kthimin e më shumë se 300 ushtarëve, të cilët hynë në Rusi për të luftuar rebelët. Të dyja palët nuk bien dakort për qëllimin e hyrjes së tyre. Ukraina ...

Read More »

Në Berat, shpirti bën rehat

 Dikur tregohej si histori se, çupat që martoheshin larg Beratit, kur vinin tek prindërit, nisnin t’u lotonin sytë nga malli sapo shikonin Kalanë. Dhe sikurse historia përsëritet, këtë ndjesi e ka cdo beratas, që rikthehet në qytet ku vërteton shprehjen ...

Read More »

Sërish protesta sot për dorëheqjen e Fullanit

Gjatë ditës së sotme priten sërish protesta  nga shoqëria civile, të cilët kërkojnë dorëheqjen e guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullanit.  Protesta pritet të nisë në orën 12:00 në sheshin “Avni Rustemi”, përballë zyrave të Bankës së Shqipërisë. Edhe ...

Read More »