Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 302)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Suarez pezullohet për katër muaj

FIFA përjashtoi nga nëntë ndeshje ndërkombëtare lojtarin e Uruguajit Luis Suarez, i cili dy ditë më parë kafshoi në fushë një lojtar Italian. FIFA e pezulloi Suarezin për katër muaj nga aktivitetet e futbollit dhe e gjobiti me 112 mijë ...

Read More »

Kualifikohet Algjeria, fiton edhe Belgjika

Belgjika triumfoi 1:0 ndaj Koresë së Jugut për ta vazhduar serinë e fitoreve dhe kualifikimin më tej, teksa në fazën tjetër kaloi edhe Algjeria, pas barazimit 1-1 me Rusinë. Belgët dominuan në pjesën e pare, por ndëshkimi me karton të ...

Read More »

Atentati ndaj Santos, reagojnë krerët e shtetit dhe politika shqiptare

Të gjithë krerët e shtetit shqiptar dhe politika; në mazhorancë dhe opozitë ka reaguar në lidhje me vrasjen e bankierit dhe biznesmenit të njohur, Artan Santo, të enjten në mëngjes në Tiranë. Nishani Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një ...

Read More »

Gazetari Artan Hoxha: Video që u gjet në celularin e Santos (VIDEO)

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka zbardhur një detaj nga një bisedë që ka pasur me bankierin Artan Santo, i ekzekutuar sot në zonën e ish-Bllokut. Hoxha tregon se në celularin e Santos ndodhej një video ku ish-kryeministri Sali Berisha i ...

Read More »

Mirela Kumbaro: Trashëgimia dhe institucionet e artit, sfidat e një mandati

Ministrja e Kulturës thotë se reforma në institucionet e artit po ecën normalisht. Ajo shprehet se duhet angazhim për të shmangur keqmenaxhimin e territorit e të peizazhit kulturor. “Në nëntë muaj shembëm skemën korruptive dhe okulte të ndarjes së parave ...

Read More »

Rama mes nje gjermani dhe nje amerikani duke pare ndeshjen

Gjermania dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë dy skuadrat e kualifikuara për më tej në Botërorin e Brazilit, ndërkohë që Portugalia dhe Gana do të kthehen në shtëpi. Ky ishte një nga grupet më të forta të këtij Botërori. ...

Read More »

Frikë për shpërbërjen e Irakut

Ministri i Jashtëm Frank-Walter Steinmeier është i shqetësuar prej rrezikut të një shpërbërjeje të Irakut. Në debatin për buxhetit në Bundestag, ministri i Jashtëm gjerman bëri përsëri thirrje për formimin e një qeverie të re në Bagdad, ku të përfshihen ...

Read More »

Tiranë, dy persona të armatosur rrëmbenjë një person tek Zogu i Zi

Dy persona të armatosur kanë rrëmbyer mbrëmjen e sotme një tjetër person, në zonën pranë Zogut të Zi në Tiranë. Ende nuk dihet identiteti i rrëmbyesve apo i personit të rrëmbyer, ndërsa mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë Pallatit të Sportit ...

Read More »

Carvalho ekspozon më shumë se që duhet Ayewin (FOTO)

William Carvalho i Portugalisë la të zhveshur për një moment anëtarin e Ganës, Jordan Ayew. William Carvalho dhe Jordan Ayew janë dy protagonistët e një incidenti qesharak në sfidën Portugali-Ganë. Anëtari i portugezëve, Carvalho e la gati të zhveshur për ...

Read More »

Atëherë kur gjyqtari shkakton ndërhyrje të palejuar (VIDEO)

Gjyqtari i sfidës Gjermani-SHBA nokautoi amerikanin, Jermaine Jones, duke e rrëzuar përtokë. Megjithatë, dënim për gjyqtarin nuk pati. Sfida mes Gjermanisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës solli një incident tejet qesharak. Gjatë pjesës së parë të takimit, gjyqtari, Ravshan ...

Read More »