Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 302)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Holanda në gjysmëfinale me Argjentinën

Holanda ka arritur që të kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror, pasi që ka arritur të mposhtë vetëm në penalti Kosta Rikën. Rezultati pas kohës së rregullt ishte 0-0. Dominimi në fillim të takimit i takoi Holandës, por ata nuk ...

Read More »

Argjentina shkon në gjysmëfinale

Argjentina e Lionel Mesit kualifikohet për në gjysmëfinale të Botërorit 2014 dhe pret të mësojë kundërshtarin e radhës në këtë kompeticion. Njërën mes Holandës dhe Kosta Rikës, që do të “përplasin brirët” mes tyre në orën 22:00. Goli i hershëm ...

Read More »

Shpresë për armëpushim në Izrael

Ende nuk ka konfirmim, por në medie qarkullojnë informacione për një armëpushim midis izraelitëve dhe palestinezëve. Megjithatë, Izraeli vazhdon të hapë zjarr ndaj objektivave palestineze. Gazeta palestineze “Al-Quds” informon të premten, se Hamasët palestinezë dhe Izraeli kanë rënë dakord për ...

Read More »

Yjet shqiptarë priten si heronj në Zurich

Përfaqësuesja e Zvicrës është kthyer nga Brazili. Helvetikët kanë zbritur në Aeroportin e Zurichut nga Brazili, derisa shqiptarët e kësaj kombëtareje janë pritur si heronj. Zvicra pavarësisht eliminimit nga Botërori 2014, megjithatë, ekipi zviceran ka treguar performancën të shkëlqyer në ...

Read More »