Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 303)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Nuland takime me drejtuesit e lartë të Kosovës

  Ndihmëssekretarja amerikane e Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland, do të zhvillojë sot në Prishtinë takime me drejtuesit e lartë të shtetit të Kosovës.Sipas axhendës së njoftuar, gjatë paradites Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ...

Read More »

Mijëra banorë largohen nga Donetsku

 Banorë të shumtë të Donetskut u larguan këtë fundjavë nga bastioni i kryengritësve në lindje të Ukrainës nga frika e sulmeve, pas përplasjeve që kanë shkaktuar këto ditët e fundit  30 të vdekur në 48 orë.Trupat e Kievit që përfunduan rrethimin e Donetskut kanë ...

Read More »

Hollanda ne vendin e trete

Holanda e ka zënë vendin e tretë në Kampionatin Botëror, Brazili 2014, me fitoren e realizuar me rezultat 3-0 ndaj nikoqirit, Brazilit, për të cilin turpërimi ishte i pashmangshëm në sfidën e zhvilluar në Brasilia. Ndeshja filloi shumë keq për ...

Read More »

Serbi: Ministri i Financave jep dorëheqjen

 Ministri serb i Financave, Lazar Kërstiç dha dje dorëheqjen, pas rënies dakord edhe me kryeministrin, Aleksandar Vuçiç. ”Pas një mbledhjeje të qeverisë, ku u miratuan projektligjet për punën dhe për siguracionet e pensionistëve dhe personave të aftësi të kufizuara, vendimin ...

Read More »

Nuland përmbyll vizitën në Tiranë

Ndihmës sekretarja amerikane e Shtetit Victoria Nuland zhvilloi gjatë pasdites dhe mbrëmjes së djeshme një vizitë zyrtare në Tiranë, pjesë e nje turi diplomatik të saj në vendet e Ballkanit perëndimor.  Zonja Nuland pati takime me përfaqësuesit më të lartë ...

Read More »