Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 303)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Obama bënë tifo nga ‘qielli’ për SHBA-n

Barack Obama harxhoi 90 minuta të kohës së tij për ta përcjell sfidën e SHBA-së ndaj Gjermanisë. Përkundër humbjes, Obama iu gëzua kualifikimit tutje të amerikanëve. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ishte vetëm një nga miliona ...

Read More »

Teuta Rugova: Vota për mua është votë për Presidentin Rugova

Teuta Rugova, e bija e ish presidentit Ibrahim Rugova e cila është zgjedhur deputete e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka falënderuar qytetarët për mbështetjen. Ndërkohë, nëpërmjet rrjetit social Facebook, Rugova tha se vota për ...

Read More »

ShBA – Gjermani, “ndeshje” dhe në hapësirë

Tifozi mbetet tifoz, kudo që të jetë. Kjo shprehje ka rëndësi të madhe edhe për këta astronautë, të cilët po ndjekin ndeshjen SHBA-Gjermani në Kupën e Botës. Astronautët amerikanë Reid Wiseman dhe Steven Swanson, dhe astronauti gjerman Alexander Gerst, jo ...

Read More »

Gjermania e fortë për SHBA-të, por dyja kualifikohen

Gjermania dhe SHBA-të zhvilluan një ndeshje monotone në Recife e cila përfundoi me fitore të evropianëve me rezultat 1-0, që në fakt nuk dëmtoi gjasat e të dyja ekipeve për kualifikim në fazën tjetër. Pjesa e parë ishte e balansuar, ...

Read More »

“Kjo është shqiptarja që u xhirua lakuriqe në kishën serbe” (Video)

Serbët kanë reaguar ndaj videoklipit të Era Istrefit për shkak të xhirimit të disa skenave në, siç thonë, në një kishë serbe. Kënga “E dehun” është jashtëzakonisht e pëlqyer nga fansat e këngëtares së re, mirëpo klipi i saj ka ...

Read More »

Kosova, mike e përjetshme e SHBA-ve

Janë mbushur dhjetë vjet që Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë pranuar shtetin e Kosovës si mike dhe aleate e përjetshme e tyre. Në një manifestim të organizuar me këtë rast është përmendur miqësia me shtetin Amerikan dhe ndihma që ...

Read More »

A e vrau Lazarati biznesmenin Artan Santo?

Gazeta Express ka mësuar se shumë lekë të biznesit me drogë, te gjeneruar nga Lazarati, kanë kaluar përmes bankës Credins, e cila udhëhiqej nga Artan Santo. Dikush frikësohej se tash do t’u kërkohet filli i atyre lekëve. Gazeta Express ka ...

Read More »

Të mbijetuarat e dhunës thyejnë heshtjen përmes pikturave

Ka 15 vite që gratë e dhunuara gjatë luftës po lëngojnë për respekt e dinjitet. Ato po vazhdojnë edhe në kohën e paqes që të jenë viktima të paragjykimeve, viktima të stigmatizimit, madje edhe viktima të një torture të heshtjes. ...

Read More »

Familja Santo: Nesër në 10.00, homazhe te “Sheraton”

Familja e Artan Santos ka falenderuar të gjithë për ngushëllimet e marra në këtë ditë të vështirë. Ajo ka njoftuar se nesër në orën 10:00 do të kryhen edhe homazhet e rastit në hotel “Sheraton” “Familja Santo falënderon të gjithë ...

Read More »

FOTO+VIDEO -Ja vrasësit e Artan Santos, e ndoqën me motor nëpër Tiranë

–Pamjet filmike të kamerave te sigurisë së bankës “Credins” dhe bizneseve aty pranë kanë regjistruar momentet e vrasjes së biznesmenit dhe bankierit të njohur, Artan Santo. Burimet e policisë thonë se kanë arritur të fiksojnë dy numrat e fundit të ...

Read More »