Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 31)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Requiem për “çunat e Sajmes”

Diçka ka ngecur në propagandën e Rilindjes. Për katër vite na u tha se kishim policinë që donim; Se kishim hequr nga rrugët mustaqellinjtë barkderrë për t’i zëvendësuar me djem dhe vajza të reja të devotshëm; Se korrupsioni ishte zhdukur ...

Read More »

Rama mbledh kryesinë e PS dhe ministrat

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në një takim ministrat dhe Kryesinë e Grupit parlamentar të Partisë Socialiste mëngjesin e sotëm. Takimi mbahet në Kryesinë e Kuvendit dhe drejtohet nga vetë Kryeministri Rama, ndërsa diskutohet për koordinimin e axhendës parlamentare. Ndërkohë ...

Read More »

Shqipëri-Itali, llogari të hapura

Barazimi 1-1 i Italisë me Maqedoninë mbrëmjen e shkuar, ka komplikuar akoma më shumë situatën e “axurrëve” për kualifikim në “play off”-in e Botërorit Rusi 2018-të.Tashmë skuadra e Venturës do të vijë në Shkodër ende me llogari të pambyllura. Megjithatë ...

Read More »