Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 336)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Fitoi Gjermania

Ka mjaftuar një gol që përfaqësuesja e Gjermanisë të kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror për të katërtën herë radhazi, pas triumfit ndaj Francës në Maracana të Rio de Janeiros. Die Mannschaft e patën iniciativën në minutat e para të ...

Read More »

Proteste e dhunshme ne Shkup ( Video )

Mijëra protestues demonstruan sot në Shkup kundër dënimit me burgim të përjetshëm të gjashtë shqiptarëve, që akuzoheshin për vrasjen para dy vjetëve të pesë maqedonasve. Protesta u shndërrua në dhunë. Pas faljes në xhamitë e kryeqytetit, pjesëmarrësit marshuan drejt Gjykatës ...

Read More »

Dhuratë nga perëndia, apo vepër e djallit?

“Bankat gjigande të të dhënave, që mbledh Google, vlerësohen nga ekspertët në mënyra të ndryshme. Interneti është një dhuratë nga perëndia!” Megjithatë autorja dhe gazetarja Auma Obama e kufizoi deklaratën e saj menjëherë: “Por ne duhet ta shfrytëzojmë atë.” Ende një ...

Read More »