Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 337)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Shaqiri shenon tre here per Zvicren dhe e kualifikon per me tej

Përfaqësuesja e Zvicrës ka regjistruar fitore prej 3-0 përballë Hondurasit në ndeshjen e xhiros së tretë në kuadër të Grupit E duke siguruar kualifikimin në të tetën e finales. Xherdan Shaqiri i heshti kritikët zviceranë duke u shndërruar në lojtarin ...

Read More »

Triumfon Argjentina, Nigeria në fazën tjetër

Argjentina ka regjistruar fitore prej 3-2 kundër Nigerisë në ndeshjen e xhiros së tretë të Grupit F. Pjesa e parë e takimit të zhvilluar në Porto Alegre ishte e jashtëzakonshme me një lojë të bukur dhe me shumë raste shënimi. ...

Read More »

Aksident në Tiranë, përplasen 5 automjete, 2 persona të lënduar

Një aksident ka ndodhur pas mesnate në zonën e Kinostudios në kryeqytet.Sipas burimeve nga policia, në aksident janë përfshirë 5 automjete të cilat janë përplasur me njëra-tjetrën, ndërsa kanë mbetur të plagosur 2 persona.Të lënduarit janë dërguar në spital për ...

Read More »

Sot vendimi për vrasësin e Vigan Morinës

I akuzuari për vrasjen e Viganit, irakiani Shiwan thotë para gjykatës se nuk e kishte për qëllim të vriste atë. Dy vjet pas vrasjes, verdikti shqiptohet të enjten, më 26 qershor në Cyrih. Irakiani shpreson se familja Morina mund t’ia ...

Read More »

Qan gjatë ndeshjes, babai i ndërroi jetë 2 orë para lojës

Mesfushori i Bregut të Fildishtë, Serey Die, mbrojti ngjyrat e vendit të tij, edhe pse ishte i pikëlluar pasi babai i tij kishte ndërruar jetë vetëm dy orë para ndeshjes, Serey Die, nuk arriti t’i përmbajë lotët e tij para ...

Read More »

Sa keq e përjetoi djali i Rooney, humbjen e Anglisë

Tifozët e Anglisë e kanë përjetuar keq humbjen e dytë në “Brazil 2014”, pasi ajo, thuajse i ka dërguar në shtëpi. Pas humbjes më Italinë, “tre luanët” humbën edhe më Uruguain me të njëjtin rezultat, 2-1. Por, një nga ata ...

Read More »

Tifozi skocez mbështet Urugain, ‘çmend’ anglezët

Gjatë ndeshjes të zhvilluar për Kupën e Botës, Anglia ka humbur dje përballë Uruguait me rezultatin 1 me 2. Po kjo humbje i ka mërzitur shumë tifozët anglezë, por ka gëzuar një tifoz skocez. Ai është fotografuar i veshur me ...

Read More »

Përgjimet e Lazaratit: Hapni zjarr sa t’i shikoni policët

Pjesëtarët e grupit kriminal në Lazarat që sulmuan policinë, e cila zbarkoi në fshatin që cilësohet si “kryeqyteti” i hashashit në Europë, kanë pasur biseda të shpeshta telefonike me njëri-tjetrin dhe kanë koordinuar veprimet për të ndalur forcat speciale. Me ...

Read More »

Berisha: Pas çdo udhëtimi, Rama i thotë Metës ‘më kërkuan arrestimin tënd, por s’do ta bëj’

Ish-kryeministri, Sali Berisha ashtu siç akuzonte në kohën kur drejtonte qeverinë u është rikthyer akuzave të forta për drejtuesit e lartë të Partisë Socialiste. Këtë herë Berisha nuk doli me dosje sicc bënte në kryeministri, por para gazetarëve rreshtoi akuza ...

Read More »

Liverpool-i ofron 16 milionë paund për Xherdan Shaqirin

Liverpool-i ka nisur bisedimet paraprake me Bayern Munich-ut për një marrëveshje për të blerë Xherdan Shaqirin për 16 milionë paund. Lajmi është bërë i ditur nga menaxheri i Liverpool-it, Brendan Rodgers, i cili ka ndryshuar mendjen dhe ka vendosur ta ...

Read More »