Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 337)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Ku është Behgjet Pacolli?

Bengjet Pacolli nuk është para në publik prej momenti kur u kuptua se partia e tij, AKR, nuk ka arritur ta kalojë pragun elektoral, afërsisht një muaj më parë. Të vetmet paraqitje të tij janë ato në profilin zyrtar në ...

Read More »

Pseudobalanca e mediave

Ideja se dy palë ndërluftuese bombardojnë njëra-tjetrën me raketa nuk qëndron. Sidomos me hyrjen e ushtrisë izraelite në Rripin e Gazës gjendja u acarua përsëri. Funksionarë të Hamasit në shënjestër”, “Luftë kundër palestinezëve radikalë”, “Urrejtje ndaj Hamasit”, “Lufta e Izraelit ...

Read More »

70 vjet nga atentati kundër Hitlerit

Më 20 korrik 1944 oficeri gjerman Stauffenberg vendosi një valixhe dokumentash pranë Adolf Hitlerit në shtabin e tij. Bomba shpërtheu, por Hitleri shpëtoi rastësisht. Cili ishte skenari i përgatitur dhe pse dështoi ai? Atentate të dështuara ndaj Hitlerit ka patur ...

Read More »

Fenomenalit i erdhi ora

Nga ALTIN KREKAS Gate Mahmutaj, fshatari nga Lazarati me shumë pak klasë shkollë, u tregua shumë më i zgjuar se gjyqtari Gjin Gjoni. Sipas Policisë, Gatja (shkurtimi i nofkës Lugat) e kishte shkrehur mitralozin shpesh herë kundër shtetit. Këtë e ...

Read More »