Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 50)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Riorganizim në Shtëpinë e Bardhë

Një tjetër zyrtar i lartë u largua nga administrata Trump. Drejtori i Komunikimeve Anthony Scaramucci dha dorëheqjen 10 ditë pasi e mori këtë post në Shtëpinë e Bardhë. Presidenti Donald Trump emëroi Sekretarin e Sigurisë Kombëtare John Kelly si shefin ...

Read More »

Grafite kercenuese ne rruget e Prishtines

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe i pari i bashkësisë islame në Kosovë, Naim Tërnava, janë kërcënuar publikisht, me anë të grafiteve nga njerëz të panjohur, raporton “Zëri.info”. Shkak i këtyre kërcënimeve sipas shënimeve është ...

Read More »