Home / Author Archives: maqo (page 10)

Author Archives: maqo

Greqia miraton buxhetin e reduktuar

Megjithë kundërshtimet e opozitës, Parlamenti i Greqisë ka miratuar, 156 vota për dhe 142 kundër, buxhetin për vitin 2011, i cili parasheh masa edhe më të ashpra financiare. Para parlamentit, kryeministri Papandreou theksoi se mbetet “i vendosur” që t’i bëjë të ...

Read More »

Tufa fitoi çmimin ‘Rexhai Surroi’

Për herë të tretë çmimin letrar “Rexhai Surroi” e merr një shkrimtar jashtë kufijve të Kosovës. Laureat i sivjetmë i këtij çmimi është shpallur shkrimtari nga Shqipëria, Agron Tufa, me romanin e tij “Tenxherja”. Në një ceremoni të organizuar në hotelin ...

Read More »

‘Dirigjenti’ në aksion

Të mërkurën mbrëma dhe të enjten policia austriake arrestoi 69 persona, për të cilët dyshohet të jenë pjesëtarë të grupit kriminal maqedonas që merrej me trafikimin e narkotikëve. Gjatë këtij operacioni masiv të policisë austriake janë kryer me dhjetëra kontrolle dhe ...

Read More »

Mourinho: Asnjë problem me Valdanon

Arrihet paqja në mes të trajnerit Jose Mourinho e drejtorit sportiv të Real Madrid, Jorge Valdanos. Këtë e ka konfirmuar të enjten trajneri portugez në një konferencë për shtyp. “Mund t’i përgënjeshtroj problemet me Valdanon. Mund të ketë mendime të ndryshme, ...

Read More »

Sanader mohon akuzat per pastrim parash

  Mohon shpëlarjen e parave   Nga Express më 23 dhjetor 2010 në ora 19:10 Ish-kryeministri kroat, Ivo Sanader, që po mbahet nën arrest në burgun e Salzburgut, i refuzoi të enjten akuzat për shpëlarje parash, për çka në prokurorinë ...

Read More »