Home / Author Archives: maqo (page 2)

Author Archives: maqo

Sali Berisha uron besimtaret e krishtere per Krishtlindjet

Me rastin e festës së Krishtlindjeve, Kryeministri Berisha i shoqëruar nga bashkëshortja  e tij, zonja Liri Berisha vizitoi sot, Kishën Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë,Katedralen e Shën Palit, si dhe Kishën Ungjillore (Protestante) në Tiranë. Në urimet drejtuar besimtarëve të krishterë, ortodokse, ...

Read More »

Papa: Uroj fundin e luftrave nëpër botë

Papa Benedikti XVI, në mesazhin tradicional për Krishtlindjet, ka shprehur shpresën e tij që të marrin fund luftrat në të gjithë botën. Duke folur para një turme të madhe nga ballkoni i bazilikës së Shën Pjetrit, Papa bëri thirrje për ...

Read More »

Kremtohet Krishtlindja në kishën e ringjalljes

Besimtarët ortodoksë kanë kremtuar lindjen e Krishtit në orët e para të mëngjesit të sotëm në Kishën Ortodokse Autoqefale.  Ky moment konsiderohet mjaft i rëndësishëm për besimtarët ortodoksë pasi tashmë lindi një fëmijë Zot për t’i shpëtuar.  Mesha tradicionale e ...

Read More »

Rama, drekë për të varfërit

Bashkia e Tiranës e ka kthyer në traditë tashmë që për cdo festë organizon një drekë për familjet e varfëra, duke u ndryshuar sado pak atmosferën atyre që nuk kanë mundësi të shtrojnë tryezën njëlloj si të tjerët. I shoqëruar ...

Read More »

HEC-et e Rulit, shteti humbi 3.4 mln usd

Shkeljet e ish-ministrit të Ekonomisë dhe Energjetikës, Genc Ruli, me kontratat koncesionare prekin edhe sektorin energjetik.   Gazeta “Shqip” publikoi ankesat e investitorëve drejtuar Avokatit të Prokurimeve, ku dukeshin qartë të gjitha abuzimet e kryera me projektet koncesionare, vlera e ...

Read More »