Home / Author Archives: maqo (page 4)

Author Archives: maqo

Leonardo edhe zyrtarisht trainer i Interit

Leonardo, edhe zyrtarisht është emëruar trajner i Interit. Presidenti i Interit, Massimo Moratti e ka zgjedhur 41 vjeçarin, ish trajner i Milanit, i cili ka nënshkruar kontratë me klubin Nerazzurr deri më 30 qershor të vitit 2012, me mundësi të vazhdimit ...

Read More »

Shkozet, arrestohet vrasësi i 42 vjeçarit

Arrestohet autori i vrasjes që ndodhi mëngjesin e sotëm në Shkozet të Durrësit. Shtetasi Astrit Piku dyshohet për vrasjen e 42 vjeçarit Krenar Mustafa, pas një grindjeje me njeri-tjetrin në gjendje të dehur. Viktima është goditur nga autori i krimit ...

Read More »

Mourinho ndihet më i miri

Jose Mourinho insiston se është trajneri më i mirë në botë. ‘Special One’ e ka bërë këtë vetëvlerësim, pasi e udhëhoqi Interin drejt suksesit historik, duke fituar tre trofe, në vitin që po përfundon. Trajneri i Real Madrid i dha këto ...

Read More »

Kosove: Urimet për Krishtlindje

Krerët institucionalë dhe fetarë të Kosovës kanë uruar besimtarët katolikë me rastin e Krishtlindjes.  Në urimin e Ipeshkvit të Kosovë, Dodë Gjergji, theksohet se festa e Krishtlindjes është moment hareje dhe gëzimi, dhe ftohet të gjithë besimtarët që të jenë ...

Read More »

Rumani, tenton vetëvrasjen në Parlament

Një burrë 41-vjeçar ka tentuar të vrasë veten duke u hedhur nga një ballkon i Parlamentit rumun, në protestë për shkurtimet që i ka bërë qeveria e këtij vendi asistencave sociale. “I keni hequr bukën fëmijës tim”, bërtiti burri para ...

Read More »