Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Filmat më të këqinj

Një dokumentar që kritikon konkurrenten demokrate në zgjedhjet presidenciale në SHBA, Hillari Klinton, i është bashkuar “Batman v Superman: Dawn of Justice” në një listë të filmave më të këqinj duke fituar nga katër çmime Razzies për kokë. Ceremonia e ...

Read More »

Një laps hi tech

Ndoshta frymëzuar nga vala e nostalgjisë që risolli Nokia 3310-ta, Samsung ka sjellë një pajisje të fëmijërisë sonë, por në një version hi tech. Kompania ka risjellë lapsin e famshëm Staedtler për të krijuar S Pen që duket si lajspi ...

Read More »

Armando Prenga dorëzon mandatin e deputetit

Në një kohë që kishte nisur ‘lufta’ mes Prokurorisë së Përgjithshme dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për mandatij e tij, Armando Prenga i paraqet dorëheqjen Kuvendit. Kërkesa është firmosur më 25 shkurt, pikërisht në ditën kur Prokuroria e Përgjithshme i ...

Read More »

Armando Prenga dorëzon mandatin e deputetit

Në një kohë që kishte nisur ‘lufta’ mes Prokurorisë së Përgjithshme dhe Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për mandatij e tij, Armando Prenga i paraqet dorëheqjen Kuvendit. Kërkesa është firmosur më 25 shkurt, pikërisht në ditën kur Prokuroria e Përgjithshme i ...

Read More »