Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 11)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Christopher Wray, kreu i ri i FBI-së

Avokati 50-vjeçar Christopher Wray është kreu i ri i FBI-së. Senati miratoi emërimin e Donald Trump me shumicë votash 92-5. Wray do të marrë frenat e agjencisë, por sidomos hetimeve mbi rolin e Rusisë gjatë zgjedhjeve presidenciale në SHBA. Trump ...

Read More »

Ritën e “zë vapa”!

Pavarësisht angazhimeve të shumta në muzikë, në këto ditë të nxehta të kësaj vere, edhe Rita Ora nuk mund të qëndronte larg detit. Këngëtarja me origjinë shqiptare është zhvendosur në Xhamajka për të kaluar disa ditë të qeta. 26-vjeçarja dukej ...

Read More »

Ndërron jetë aktori Sam Shepard

Aktori i nominuar për çmimin Oscar, regjisor dhe skenarist, Sam Shepard ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare. Ai ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij në Kentucky rrethuar nga fëmijët dhe motrat e tij, pas një beteje të gjatë me ...

Read More »