Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 3392)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Një vit nga ndarja me të keqen

Socialistët dhe aleatët e tyre erdhën në pushtet një vit më parë, duke mundur në mënyrë të thellë koalicionin e drejtuar nga Partia Demokratike. Edi Rama arriti ta mposhtë Sali Berishën dhe prej një viti është Kryeministër i Shqipërisë. Kjo ...

Read More »

Vdes ish-presidenti, Eduard Chevardnadze

Ish-ministri sovjetik i Punëve të Jashtme dhe ish-presidenti gjeorgjian, Eduard Chevardnadze vdiq sot në moshën 86-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë, konfirmoi një prej të afërmve. Ish-drejtuesi gjeorgjian, i cili hyri në byronë politike të Partisë Komuniste të ish-Bashkimit Sovjetik ...

Read More »