Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 3399)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Stuhia tropikale ”Artur” shndërrohet në uragan

Stuhia tropikale ”Artur”, e para në sezonin e ri tropikal, tashmë është shndërruar në uragan mbi oqeanin Atlantik, në lindje të brigjeve të shtetit federal amerikan të Floridas dhe po shkon drejt brigjeve të Karolinës Jugore dhe Veriore. Meteorologët parashikojnë se uragani mund ...

Read More »

Italia: Zgjerimi i BE-së prioritet strategjik

Zgjerimi i Bashkimit Evropian me shtete nga Ballkani Perëndimor dhe Turqia janë mes prioriteteve strategjike të Italisë gjatë presidencës së radhës të Unionit, thuhet në dokumentin programor të Italisë, publikuar në Bruksel. ”Kandidatët dhe kandidatët e mundshëm duhet të nxiten ...

Read More »

Asnjë hetim për marrëveshjen e detit

Firmosja – Pakti detar me Greqinë u firmos në 2009-n në Tiranë, në praninë e dy kryeministrave Berisha dhe Karamanlis, nga dy kryediplomatët Dora Bakojanis dhe Lulzim Basha Neni 208 Dorëzimi i territorit – Dorëzimi plotësisht apo pjesërisht i territorit një shteti ...

Read More »