Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 3411)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Lavrov: Fajin për Ukrainën e kanë SHBA

Ministri i Jashtëm rus akuzon drejtpërdrejt amerikanët dhe shpreh preferencë për europianët Ministri i Jashtëm i Federatës Ruse akuzoi dje drejtpërdrejt Shtetet e Bashkuara të Amerikës se po inkurajojnë trazirat në Ukrainë për t’iu kundërvënë Moskës. Sergej Lavrov, në një ...

Read More »

Lëkundje tërmeti në rajonin e Mitrovicës

Sot në orën 09:14 dhe 09:17 janë regjistruar lekundje tërmeti me magnitudë 3.3 dhe 3.4 shkallë të Rihterit, në rajonin e Mitrovicës. Sipas sizmologëve të rajonit, intensiteti në epiqendër vlerësohet në V shkallë të Merkalit. Tërmetet e intensitetit të tillë ...

Read More »

15 arsye pse të hani fikun

Po ju paraqesim 15 arsye pse duhet ta konsumoni atë: 1. Parandalojnë kacerin Shkencëtarët japonezë kanë dëshmuar se ekstrakti i fiqve, përbërësi i tyre benzaldehid, i kontribuon zvogëlimit të kacerit tek njerëzit. Fiqtë kanë treguar rezultate të shkëlqyera tek zvogëlimi ...

Read More »

Vaji i ullirit në vend të brufenit

Kjo do të thotë se në rast të dhimbjeve, reumës, ndezjeve të ndryshme dhe sëmundjeve të zemrës, një sasi e caktuar e vajit të ullirit mund të ketë të njëjtin efekt sikurse hapi. Mjeku Gary K. Beauchamp i universitetit të ...

Read More »

Lorik Cana i jep fund beqarisë

Kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana i dha fund beqarisë. Ai ka vënë kurorë me Monikën, vajzën italiane me të cilën ishte i lidhur prej kohësh. Ceremonia martesore është zhvilluar mbrëmjen e së premtes në një nga resortet luksoze në Prishtinë ...

Read More »

Çaj kundër anemisë

Përkundër faktit që hekuri është një element kryesor në shëndetin e njeriut dhe është elementi kryesor në natyrë, shumë njerëz vuajnë nga mungesa e hekurit në gjak, anemia. Kjo është vërtetuar edhe me statistikat e Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Mungesa ...

Read More »

Armina dhe Shkëlzeni e bëjnë publike

Është një nga çiftet më të përfolura, por asnjëherë nuk ishin parë apo fotografuar bashkë. Kanë zgjedhur kopertinën e një reviste të re në treg për të bërë publike dashurinë e tyre. Shkëlzen Berisha dhe Armina Mevlani janë në kopertinën e ...

Read More »