Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 3415)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

“Piramida” – një kryevepër e Ismail Kadaresë

Një prej gazetave më të njohura evropiane, “Neue Zürcher Zeitung”, dhe kritiku i njohur, Andreas Breitenstein, shkruan rreth botimit në gjermanisht të romanit “Piramida” e Ismail Kadaresë Përtej së mirës dhe së keqes Andreas Breitenstein  “Në qoftë se nuk ka Zot, atëherë ...

Read More »

5 bastet më të çuditshme dhe më qesharake

Si një industri e madhe me të ardhura marramendëse, kumari është bërë kryefjala e këtij muaji të Kampionatit Botëror Brazil 2014. Kazinoja, pokeri dhe bastet sportive, të gjitha këto uebsajte po dominojnë internetin dhe po pakësojnë ndjeshëm kursimet e njerëzve ...

Read More »