Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 3417)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Nis muaji i shenjtë i Ramazanit

Nis Muaji i shenjtë i Ramazanit. Ministria e Shëndetësisëi ka publikuar në faqën zyrtare në Web, disa këshilla dietike lidhur me muajin e Ramazanit. Më shumë se 1 miliarde myslimanë në të gjithë botën nisin sot muajin e shenjtë të ...

Read More »

Ukraina firmos Marrëveshjen e Asocimit me BE-në

Ukraina firmosi sot Marrëveshjen e Asocimit me Bashkimin Evropian. ”Kjo është një ditë historike për vendin tim, dita më ë rëndësishme që nga pavarësia e Ukrainës”, deklaroi presidenti ukrainas, Petro Poroshenko pas mbërritjes në takimin e BE-së për të firmosur ...

Read More »

Sissi: Afrika e kërcënuar nga terrorizmi transkufitar

Presidenti egjiptian, Abdel Fattah al-Sissi theksoi sot se Afrika është e kërcënuar nga terrorizmi transkufitar i grupeve xhihadiste dhe duhet t’i bëjë ballë me forcë këtij shkatërrimi, në samitin e Bashkimit Afrikan (BA) në Malabo. “Ne dënojmë çdo formë terrorizmi”, ...

Read More »

Vipat që ishin veshur më bukur javës që shkoi

Diane Kruger në premierën e “The Bridge”, Beverly Hills Georgia  May Jagger e veshur me Roland Mouret, Madrid Jennifer Garner, Los Angeles Angelina  Jolie në premierën e “Maleficient” Stella McCartney Natalie Portman e veshur me Dior në festivalin e filmit ...

Read More »

Strategji për të luftuar të nxehtin

Temperatura te larta, ajër mbytës, te qëndrosh ne qytet behet gjithmonë e me e vështirë dhe pushimet janë akoma larg. Ja si te luftoni me te nxehtin e këtyre ditëve. Ka sugjerime natyrale dhe zakone te thjeshta te cilat mund ...

Read More »

AMF: Rriten me 29.71 % të ardhurat nga primet e sigurimit

Të ardhurat nga primet e shkruara bruto të sigurimit për periudhën janar-maj 2014 arritën rreth 4,399 milionë lekë, ose 29.71% më shumë se në periudhën janar-maj 2013. Sipas statistikave zyrtare të AMF-së, gjatë periudhës janar-maj 2014, numri i kontratave të ...

Read More »