Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 3418)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Aksident në aksin Korçë-Pogradec, vdes vajza 13-vjeçare

Një vajzë e moshës 13 vjeçare ka gjetur vdekjen si pasojë e një aksidenti të ndodhur në aksin rrugor Korçë-Pogradec. Nga të dhënat paraprake siç raportohet nga burime policore, rreth orës 09.30 të mëngjesit të sotëm, në aksin rrugor Korçë ...

Read More »

Kryetari i Partisë Ekologjiste dënohet me 37 vjet burg për falsifikim dokumentesh

Kryetari i shumëpërfolur i Partisë Ekologjiste Greke, Dhimostenis Vergis u dënua me 37 vjet burg pasi Gjyjkata greke e Apelit e shpalli fajtor për kalim të paligjshëm të pasurisë shtetërore në pronë private dhe falsifikim dokumentesh ku pretendonte si pronë ...

Read More »

Bushati-Besimi: Zbatim i plotë dhe pa zvarritje i Marrëveshjes së Ohrit

Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, priti sot në takim, zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë për Çështjet Evropiane, Fatmir Besimi. Ministri Bushati fillimisht uroi zotin Besimi për detyrën e re dhe vlerësoi bashkëpunimin mes dy vendeve tona, i cili ...

Read More »

Zakone jo të shëndetshme, ja se si t’i hiqni qafe

Cigarja gjatë kafesë, një gotë uiski apo alkooli çdo ditë, ushqimi jo i shëndetshëm përpara televizorit… Të gjitha këto janë zakone jo të shëndetshme. Në fakt ato janë edhe më të shumta dhe shpesh mendohet se eliminimi i tyre është ...

Read More »

Kosovë, KQZ shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve

Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakoshme parlamentare të 8 qershorit, të saposhpallura zyrtarisht nga KQZ, konfirmojnë se fituese është Partia Demokratike e Kosovës në koalicion me Partinë e Drejtësisë, Lëvizjen për Bashkim, Partinë Shqiptare Demokristiane të Kosovës dhe Partinë Konservatore ...

Read More »

Kjo republika jonë allasoj !

Përderisa jemi ne, shqiptarët, shumë ndryshe nga popuj të tjerë, sigurisht edhe shoqëria jonë, edhe shteti ynë, edhe vetë monarkia, edhe vetë komunizmi, edhe vetë demokracia, edhe vetë republika, do të jenë të tillë. E rikonfirmuam këtë, kushedi për të ...

Read More »

Nis ndërtimi i pusit të thellësisë në minierën e Bulqizës

Vlera – Projekti kushton 20 milionë dollarë dhe është parashikuar të zgjasë 20 muaj e gjysmëRezerva – Rezervat e rëndësishme të mineralit të kromit në thellësi të minierës, arrijnë rreth 2 126 800 tonë Investimi – Investimi për ndërtimin e pusit është i kompanisë koncesionare ...

Read More »

Presidenti Barroso më 30 qershor në Tiranë

Presidenti i Komisionit Europian Hose Manuel Barroso do të vizitojë më 30 qershor Tiranën, ku do t’i drejtohet me një fjale përshëndetëse Kuvendit të Shqipërisë. Lajmi u bë i ditur sot nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta në nisje të ...

Read More »

Si e botoi fshehurazi CIA “Doktor Zhivagon” në Rusi

Martin Vennard, BBC Në fillim të shtatorit të vitit 1958, agjenti i shërbimit sekret holandez, Joop van der Wilden, solli në shtëpi armën më të fundit të CIA-s në luftën mes Perëndimit dhe Bashkimit Sovjetik, një pako të vogël ngjyrë ...

Read More »

Këshilli drejtues i Credins: Veprimtaria e bankës vijon normalisht

Këshilli Drejtues i Bankës Credins i ka dërguar mesazhe ngushëllimi familjes së bankierit Artan Santo, i cili humbi jetën këtë të enjte, si pasojë e një atentati me armë, ndërsa garantoi publikun se veprimtaria e bankës vijon normalisht. Në njoftimin ...

Read More »