Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 3419)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Reforma territoriale– Shtyhet më 31 korrik afati i punës së komisionit të posaçëm

Kuvendi pritet sot të shtyjë deri më 31 korrik afatin e punës së komisionit të posaçëm për reformën administrativo-territoriale në Republikën e Shqipërisë.Me propozim të grupit parlamentar të PS-së, parlamenti vendosi të përfshijë për miratim në rendin e ditës së ...

Read More »

Kim Kardashian bëhet “bjonde”

“Është vetëm një paruke”, sqaron Kim Kardashian. Ajo tregon se flokët bjonde nuk janë të vërteta pasi kishte vendosur të postonte disa imazhe në Instagram. Të gjithë ndjekësit e saj menduan se ylli i “reality show”-t, “The keeping up with ...

Read More »

Gjosha: Statusi i Shqipërisë, sinjal pozitiv për gjithë Ballkanin Perëndimor

Ministrja e Integrimit Evropian, Klajda Gjosha priti sot në një vizitë zyrtare, Zv. Kryeministrin e Republikës së Maqedonisë, Fatmir Besimi. Duke vlerësuar marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy shteteve, Ministrja theksoi se kjo vizitë ka përkuar vetëm dy ditë pas vendimit ...

Read More »

Kurti : Qeveria e re, emergjente luftën kundër krimit dhe korrupsionit

-Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke folur për llojin e qeverisjes që duhet të ketë Kosova, gjatë një takimi sot me ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Anne Meskanen, tha se qeveria e re emergjente duhet të ketë luftën kundër krimit dhe ...

Read More »

Operacioni në Lazarat, Policia sekuestron 8.8 litër vaji hashish

Policia e Shtetit në vijim të operacionit në fshatin Lazarat për kontrollin e territorit dhe ambienteve, për gjetjen e asgjesimin e lëndëve narkotike, sekuestrimin e sendeve të kundërligjshme, kryerjen e veprimeve procedurale dhe hetimore, si dhe vënien para drejtësisë të atyre ...

Read More »

Atentat tek ish-Blloku, qëllohet për vdekje biznesmeni Artan Santo

Ndahet nga jeta tragjikisht në moshën 58-vjecare Artan Santo, bashkëpronar i medias “Focus Group”, i bankës ‘Credins’, ‘TV Scan’. Biznesmeni u qëllua mizorisht për vdekje me armë zjarri nga dy persona të maskuar rreth orës 9:30 në zonën e ish-Bllokut, pranë selisë qëndrore të ...

Read More »