Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Nishani dekreton ministrat e rinj

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar paraditen e të hënës emrat e ministrave të rinj të qeverisë, një ditë pasi iu dërguan nga kryeministri Edi Rama. Kështu me dekret të kreut të shtetit, është liruar nga detyra Niko Peleshi dhe ne ...

Read More »

Qëndrimi i Presidentit Trump ndaj NATO-s

Gjatë udhëtimit të tij të parë jashtë Shteteve të Bashkuara, presidenti Trump do të takohet në Bruksel me udhëheqësit e tjerë të vendeve anëtare të NATO-s. Disa prej tyre janë të shqetësuar rreth angazhimit të presidentit ndaj aleancës, në të ...

Read More »

Nishani dekreton datën e re të zgjedhjeve

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, ka dekretuar 25 qershorin si datën e re të zgjedhjeve, pas marrëveshjes së arritur mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Në një deklaratë të publikuar sot nga Presidenca e ...

Read More »