Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1070)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Vlorë, asgjësohen 5365 bimë kanabis

Policia e Vlorës ka asgjësuar 26 parcela me rreth 5365 rrënjë bimë narkotike të llojit kanabis sativa. Bimët u gjetën të mbjella në fshatrat Penkovë dhe Mavrovë. Ato ishin të kultivuara nëpër sipërfaqe të vogla toke pa pronar. Policia bëri ...

Read More »

Në Beograd botohen edhe tre autorë shqiptarë

Shtëpia botuese „Samizdat B92“ ka botuar versionin e ri të veprës „Serbët dhe shqiptarët në shekuj“, romanin e Ismail Kadaresë dhe librin e Kryeministrit shqiptar Edi Rama „Kurbani“ („Zhrtveno jagnje“- Qingji i kurbanit). Një prej shembujve më mbresëlënës të dukurisë ...

Read More »