Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1082)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Bullgaria nuk do të privatizojë “Bullgartransgaz”

Me gjithë kërkesën e Komisionit  Evropian nëpërmjet çshtetëzimit të arrihet liberalizimi i transmetimit të gazit, Bullgaria është e vendosur që të mos privatizojë “Bullgartransgaz”. Këtë e njoftoi Zëv/kryeministri Tomisllav Donçev. “Përgjigja e Bullgarisë është “jo”, përfaqësuesit bullgarë që gjatë kësaj ...

Read More »

Kapshticë, sekuestrohen 92 kg kanabis

Policia Kufitare e Kapshticës ka sekuestruar në serbatorin e një kamioni 92 kg kanabis sattva dhe ka arrestuar në flagrancë dy shtetas. Të arrestuarit janë 51-vjeçari Artur Yzeiri, banues në fshatin Ravonik dhe 55-vje55-vjeçari Astrit Haxhi, banues në Korçë. Arrestimi ...

Read More »