Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1090)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Gjermani: Bisedime tripalëshe për koalicionin qeveritar

Bisedime zyrtare që mund të çojnë në koalicionin e parë qeveritar tripartiak të Gjermanisë nisin sot në Berlin. Takimi mes kristiandemokratëve të kancelares, Angela Merkel (CDU), Demokratëve të Lirë (FDP), të gjelbërit dhe partia aleate bavareze,  Unioni Kristiansocial (CSU) do të zhvillohet sot,  ...

Read More »

Mbështetës të Tahirit në Kryesinë e Kuvendit

Teksa ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ndodhet në mbledhjen e Këshillit të Mandateve ku vendoset për imunitetin e tij, dhe autorizimin për arrestim e kontroll banese,diçka ndodh jashtë ambienteve të Kryesisë së Kuvendit. Mjaft njerëz, mbështetës të deputeti Saimir ...

Read More »