Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1098)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

SHBA: Kryetari 19 vjeçar i bashkisë

Kryetari më i ri i bashkisë në historinë e Merilendit bëri betimin këtë javë  dhe u zotua se përparësia e tij kryesore është të sjellë biznesin përsëri në qytetin e vogël Indian Head. Nëntëmbëdhjetë vjeçari Brandon Paulin zëvendësoi kryetarin 69 ...

Read More »

Flet Samir Mane: Pse e bleva Carrefour

Me detyrime prej rreth 7 milionë eurosh, CMB Albania, që administronte rrjetin e supermarketeve Carrefour, ishte kthyer në makthin e shumë furnitorëve shqiptarë në muajt e parë të këtij viti. E zhytur në borxhe, kompania po shkonte drejt falimentimit, çka ...

Read More »