Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1104)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Borisov dhe Kameron në kufirin bullgaro-turk

Me një ceremoni solemne dhe gjatë masave të jashtëzakonshme të sigurisë Kryeministri Bojko Borisvo dhe homologu i tij britanik David Kameron u mirëpritën sot në mëngjes në Aeroportin e Burgasit herët në mëngjes. Pas ritualit të shkurtër ata hipën në ...

Read More »

Mesazhi që i dha NATO Rusisë

Nga Charles Recknagel Ftesa për anëtarësimin e Malit të Zi në NATO ka shkaktuar një stuhi protestash nga Moska, të cilat mund të duken të tepruara nëse merret parasysh forca minimale ushtarake e Malit të Zi. Ushtria malazeze ka rreth 2,000 ...

Read More »

Shërbimet bankare, tkurrin xhepin e qytetarit

Bankat komerciale në Kosovë, po gjejnë mënyra të ndryshme për përfitime. Përderisa, disa banka ka kohë që kanë shtrenjtuar tarifat për shërbime për klientët e tyre, disa nga to ditëve të fundit kanë marrë një vendim të tillë. Për të tërhequr mjete ...

Read More »