Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1120)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Shqipja, mollë sherri mes LSDM-së dhe VMRO-së

Partia më e madhe opozitare maqedonase LSDM vlerëson se çështja e përdorimit të plotë të dygjuhësisë është një detyrim kushtetues që pret implementimin. Sekretari i përgjithshëm i këtij subjekti, Oliver Spasovski potencoi se çështja e dygjuhësisë ekziston në programin e ...

Read More »

Më në fund opozita i thotë “po” Mustafës

Dy partitë më të mëdha opozitare, Lëvizja “Vetëvendosje” dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë pranuar që t’i përgjigjen thirrjes eventuale të kryeministri Isa Mustafa, për të debatuar edhe një herë çështjen e demarkacionit me Malin e Zi. Derisa partia ...

Read More »