Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1122)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Trump kryeson, fituesi vendoset në Michigan

Kanë mbetur edhe pak shtete amerikane ku ende nuk kemi një rezultat për zgjedhjet Presidenciale, por megjithatë duket se Donald Trump po shkon drejt triumfit. Deri tani sipas projeksionit të CNN, kandidati republikan ka arritur të marrë 238 vota elektorale, ...

Read More »

Trump fiton Floridan

AP konfirmon se me projektimin e vet, Trump merr Floridan. Florida është shteti që ka pasur garën më të ngushtë në zgjedhjet e fundit, ku Obama fitoi me dallim të vogël, e këtë herë duket se Trump i ka sjellë ...

Read More »

Tërbohen tregjet, dollari dhe nafta

Tregjet globale të aksioneve dhe dollari amerikan kanë shkuar në rënie të lirë, pasi kandidati republikan për president të SHBA-së, Donald Trump, kryeson garën për Shtëpinë e Bardhë. Aksionet e Tokios kanë rënë për gati 5 përqind më 9 nëntor, ...

Read More »

Çfarë duhet të bëjë Edi Rama?

Nga Mustafa NANO Rama po shkon në zgjedhje edhe si arrogant, edhe si nacionalist, edhe si reformator, edhe me aleatë të pasigurt, edhe me një entourage ngordhalaq, edhe si lojtar i zoti në diplomaci, edhe si i korruptuar, edhe me ...

Read More »

ShBA, dy shekuj dinasti

Nga: Evan KORNOG Zgjedhjet e të martës nuk do të vendosen nga origjina familjare e Donald Trumpit, apo nga zgjedhja për bashkëshort e Hillary Clintonit. Do të vendoset prej perceptimit që kanë zgjedhësit për kandidatët. Dhe kjo tingëlln, në tërësinë ...

Read More »