Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1420)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Bullgaria nuk do të privatizojë “Bullgartransgaz”

Me gjithë kërkesën e Komisionit  Evropian nëpërmjet çshtetëzimit të arrihet liberalizimi i transmetimit të gazit, Bullgaria është e vendosur që të mos privatizojë “Bullgartransgaz”. Këtë e njoftoi Zëv/kryeministri Tomisllav Donçev. “Përgjigja e Bullgarisë është “jo”, përfaqësuesit bullgarë që gjatë kësaj ...

Read More »

Erdogan dhe Putin zhvillojnë një bisedë telefonike

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, raporton Anadolu Agency (AA). Sipas informacioneve të marra nga burimet e presidencës mësohet se në bisedë krahas marrëdhënieve dypalëshe janë diskutuar edhe çështjet ...

Read More »