Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1430)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Deri ku arrin dora e zgjatur e Erdoganit?

Turqia lufton me të gjitha mjetet lëvizjen Gylen. Presidenti Erdogan kërkon nga bota e jashtme europiane mbështetje, përmes ekstradimeve dhe „verifikimit“ të shkollave. Por Europa nuk i përgjigjet. Për ministrin e Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu çështja është e qartë: „Gjermania duhet ...

Read More »