Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1449)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Bye-bye Britain: Po tani?

Britania e Madhe vendosi të dalë nga Bashkimi Evropian, por ndarja do të jetë e gjatë. Disa thonë madje se ndarja do të jetë tepër e rëndë. Kur të kalojë habia dhe dëshpërimi për vendimin e britanikëve për Brexit-in, do ...

Read More »

Europa dhe Shqipëria pas Brexit

Nga Ben Blushi. Sikur të ndjekim historinë, mund të themi pa frikë se britanikët kanë qenë evropianët më inteligjentë. Ata e kanë kuptuar të parët rrezikun që vjen nga ideologjitë e ngurta. Dhe prandaj gjithmonë kanë lëvizuar. Britanikët kanë qenë ...

Read More »

Obama: SHBA e respektojnë vendimin britanik

Presidenti amerikan Barak Obama tha se Shtetet e Bashkuara e respektojnë vendimin e popullit britanik për t’u larguar nga Bashkimi Evropian. Në reagimin e tij të parë publik për referendumin, Presidenti Obama tha se marrëdhëniet e veçanta midis Uashingtonit dhe ...

Read More »