Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1462)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Zemra e Evropës rreh

Gjermania dhe Franca luajnë rol drejtues në BE. Kjo doli në pah edhe në takimin Merkel-Hollande në Strasburg. Tani fjalët duhet të ndiqen nga veprat, mendon Bernd Riegert. Ata e bëjnë gjithçka së bashku. Kravata e tij ka të njëjtën ...

Read More »

Rikthimi i udhëheqjes franko-gjermane

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe Presidenti francez François Hollande mbajtën sot fjalime historike në Parlamentin Evropian, 25 vjet pasi paraardhësit e tyre, Helmut Kohl dhe François Mitterand, iu drejtuan parlamentit pas rënies së Murit të Berlinit. Dy udhëheqësit ritheksojnë unitetin ...

Read More »

Në pritje të Shqipëri-Serbi

Të gjithë janë në pritje të takimit Shqipëri-Serbi, që luhet këtë mbrëmje në stadiumin “Elbasan Arena”. Bëhet fjalë për ndeshjen që mund të ndryshojë historinë e futbollit shqiptar, pasi në rast fitoreje mund t’i garantojë vendit tonë pjesëmarrjen në Evropianin ...

Read More »