Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1478)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Presidentja Jahjaga u prit nga drejtori i CIA-s

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga është pritur nga drejtori i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, zotëri John O. Brennan, në selinë e kësaj agjencie, njofton kumtesa presidenciale, transmeton Koha.net. Presidentja Jahjaga ...

Read More »

Dy kufijtë e Murat Mehës

Murat Meha nuk i njeh ata kufij që, në kapacitetin prej shkencëtari, ia kishte përshkruar Kosovës para luftës. Tash si zyrtar ia njeh shtetit një territor më të tkurrur. Meha është autor i hartës së Kosovës që është botuar nga ...

Read More »

Xhaka: Mundim Serbinë dhe shkojmë në Francë

Taulant Xhaka ishte ndër më të mirët mbrëmë në fushë në përballjen me Portugalinë. Mesfushori, që shpesh e kemi parë të shkatërrojë, kundër portugezëve mori përsipër edhe ndërtimin e aksioneve. Driblimet e tij i dhanë frymëmarrje skuadrës në disa raste ...

Read More »