Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 1595)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Eurovizioni “nuk bën dot” pa politikë

Këngëtari suedez, Mans Zelmerlow, ka fituar finalen e Festivalit Evropian të Këngës, që është zhvilluar të shtunën në mbrëmje në Vjenë. Zelmerlow, 28 vjeç, këngëtar dhe prezantues televiziv, ka performuar me këngën “Heroes”. Ai u ka thënë gazetarëve se “nuk ...

Read More »

SHBA: Kryetari 19 vjeçar i bashkisë

Kryetari më i ri i bashkisë në historinë e Merilendit bëri betimin këtë javë  dhe u zotua se përparësia e tij kryesore është të sjellë biznesin përsëri në qytetin e vogël Indian Head. Nëntëmbëdhjetë vjeçari Brandon Paulin zëvendësoi kryetarin 69 ...

Read More »

Flet Samir Mane: Pse e bleva Carrefour

Me detyrime prej rreth 7 milionë eurosh, CMB Albania, që administronte rrjetin e supermarketeve Carrefour, ishte kthyer në makthin e shumë furnitorëve shqiptarë në muajt e parë të këtij viti. E zhytur në borxhe, kompania po shkonte drejt falimentimit, çka ...

Read More »