Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 40)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Bushati në Izrael, diskuton sigurinë me Netanyahun

Gjatë vizitës në Izrael,  Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati zhvilloi një takim me kryeministrin, njëherësh ministrin e Jashtëm të Izraelit Benjamin Netanyahu. Gjatë këtij takimi bashkëbiseduesit u ndalen në çështje të rëndësishme të bashkëpunimit dypalësh, zhvillimet ...

Read More »

Thyhet e grabitet Katedralja e Korçës

Katedralja e Korçës është sulmuar sërish gjatë natës, teksa ëshjë thyer dera dhe janë dëmtuar disa nga ambientet e brendshme. Grabitësit kanë arritur të thyejnë edhe arkën e parave të mbledhura për bamirësi dhe i kanë vjedhur ato. Personat që ...

Read More »