Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 5)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Serbia zhvillon manovra ushtarake

Serbia zhvilloi manovra ushtarake të shtunën për të shënuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore, në një shpalosje të dukshme të forcës mes tensioneve në rritje me Kosovën. Manovrat, të titulluara “Shekulli i Fituesve”, përfshinin 8,000 ushtarë, ...

Read More »

Nicolas Mathieu fiton çmimin “Goncourt”

Më i lakmuari nga çmimet letrare në botën frankofone iu dha këtij romancieri 40-vjeçar në raundin e katërt të votimit me gjashtë vota pro dhe katër kundër përballë Paul Greveilac që konkurronte me librin “Maîtres et esclaves” (Pronarë dhe skllevër), ...

Read More »