Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 61)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Mrekullia shqiptare

Nga Ricardo Hausmann* Pesë vjet më parë, Shqipëria ndodhej në një situatë vërtet ogurzezë. Me Greqinë dhe Italinë në vorbullën e krizës së Euros, remitancat dhe prurjet e kapitalit ishin në rënie dhe ekonomia po vuante prej një ngadalësimi të ...

Read More »

Reagime ndaj fjalimeve të Pres. Trump në OKB

Ndërkohë që udhëheqësit botërorë po analizojnë përplasjet në takimin e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork këtë javë, Kina ka mohuar me forcë akuzat e presidentit amerikan Donald Trump se Pekini po përpiqet të ndërhyjë në zgjedhjet për ...

Read More »