Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 70)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Misteri Donald Trump

Andreas Andrianopoulos* Presidenti Trump vazhdon t’i intrigojë analistët politikë dhe ekspertët e politikës së jashtme. Ai realizon një politikë të jashtme nëpërmjet postimeve në Twitter të vendimeve dhe reklamimit të komenteve dhe opinioneve në mënyra të ngjashme. Ai minimizon të ...

Read More »

Caktohet data e takimit mes Putinit dhe Vuçiqit

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, pritet të takohet me presidentin rus, Vladimir Putin, me datën 2 tetor. Sipas Tanjug-ut, tashmë është vendosur data e takimit përderisa edhe vetë ambasadori i Rusisë në Serbi, Aleksander Chepurin, ka thënë se takimi zhvillohet ...

Read More »

Pekini anulon bisedimet tregtare me Uashingtonin

Zëvendëskryetari i qeverisë kineze duhej të vizitonte Uashingtonin për të biseduar mbi konfliktin tregtar mes dy vendeve. Por nga Pekini nuk vjen askush, vizita anulohet, atmosfera është e akullt. Për shkak të doganave të reja ndëshkuese, Kina, sipas raportimeve në ...

Read More »