Home / Author Archives: Korresp.24-ore.com (page 8)

Author Archives: Korresp.24-ore.com

Maqedoni, arrestohet ish-ministri i Transportit

Mile Janakieski, ish-ministri i Transportit të Maqedonisë, është arrestuar mbrëmjen e së martës. Bashkë me të është arrestuar edhe ish-Sekretari i Qeverisë, Kiril Bozinovski. Ata janë arrestuar me kërkesë të Prokurorisë Speciale dhe ky vendim u miratua nga Gjykata Penale. ...

Read More »