Home / Ekonomia (page 666)

Ekonomia

FMN: Jeni më mirë sesa e parashikuam

Raporti / Publikohen në Uashington konkluzionet për ekonominë dhe përmbushjen e kushteve të marrëveshjes “Programi është në rrugën e duhur”, kështu nis raporti i FMN-së për Shqipërinë. Ky është raporti mbi rishikimin e parë të marrëveshjes së zgjeruar me Shqipërinë ...

Read More »

Aeroporti i Kukësit i kalon Aviacionit Civil

Bëhet gati vënia në punë e aerodromit të kategorisë ndërkombëtare Aeroporti i Kukësit bëhet gati për t’u vënë në punë. Një udhëzim i përbashkët, i firmosur nga ministri i Financës, Shkëlqim Cani, dhe ai i Transporteve, Edmond Haxhinasto, përcakton se ...

Read More »

Kryemadhi: Duhet reformuar sistemi i pensioneve

Deputetja e Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi deklaroi në seancën plenare të së enjtes se duhet reformuar sistemi i pensioneve. Duke folur për p/ligjin për mbledhjen e kontributeve shoqërore dhe shëndetësore, Kryemadhi tha se “për fat të keq ...

Read More »

Ulet paraja CASH

Banka e Shqiperisë bën të ditur se, është rritur qarkullimi i parase përmes sistemit bankar, duke sjellë rënie të vazhdueshme të parasë CASH, në muajt e parë të këtij viti. Sipas BSH-së, në fund të muajit Prill, paraja jashtë bankave ...

Read More »