Home / Ekonomia (page 730)

Ekonomia

FMN mbyll sot vizitën në Tiranë

Misioni i Fondit Monetar Ndërkombëtar i kryesuar nga Nadeem Ilahi mbyll sot vizitën dy javore në Tiranë pas një skanimi të financave publike. Misioni i radhës së Fondit Monetar Ndërkombëtar zhvilloi takime me përfaqësues të Ministrisë së Financave, Bankës së ...

Read More »

Situata në BSH, Rama takon Nishanin

Kryeministri Edi Rama takoi sot Presidentin Bujar Nishani dhe ka ndarë me kreun e Shtetit pikëpamjet për situatën e re të krijuar në Bankën e Shqipërisë, pas arrestimit të Guvernatorit Ardian Fullani. Zyra e shtypit e kryeministrisë bën të ditur ...

Read More »