Home / Nga Facebook (page 7)

Nga Facebook

Iraniani

Kur degjuan se ne darken e shtruar per nder te presidentit te Iranit nuk mund te sherbenin vere, francezet thane dicka si “Keni luajtur mendsh?!” dhe ofruan mengjes.  

Read More »

Përtej Palestinës

Nuk është e vërtetë që vendet muslimane kanë votuar kundër pranimit të Kosovës në UNESCO. Ndarja e votës nuk është bërë aspak në bazë feje. As në bazë të rendit shoqëror – diktaturë, apo demokraci. As në bazë të shkallës ...

Read More »

Nuk ёshtё vetёm injoranca

Nuk ёshtё vetёm injoranca,…… por dhe shpirtligёsia, ajo qё karakterizon mizerjen e pёrgojimeve….. Ajo qё dua tё them ёshtё: -Ju, hije tё damkosura! A mendoni ndonjёherё pёr pozitёn tuaj? Beh, nё kёtё botё, mbi tё e nёn tё, nuk ka ...

Read More »

I devijuari

Vetèm kur tè duhet tè shkosh né varrezè pa menduar sepse po shkon, por thjesht sepse ndjehesh njè gozhdè e vogèl qè e tèrheq njè magnet i madh, fillon e bèhesh tjetèr njeri, e ndèrkohè ke rast tè pèrballesh seriozisht ...

Read More »

Beni ne hartim

Mësuesja ua dha detyrë nxënësve, hartim me temën: “Sikur të isha drejtor”. Të gjithë filluan te shkruanin përveç Benit. E pyet mësuesja: “Beni po ti pse nuk po shkruan?” Beni përgjigjet: “Po pres sekretaren”

Read More »

Autoironia shqiptariane

Hajdutë të gjitha ngjyrave, minj të gjitha vrimave, ngordhalqë të gjitha sëmundjeve, grindavecë të gjitha shkaqeve, thashethemexhinj të të gjitha kallëpeve, edepsëzë redaksish gazetash dhe televizionesh, shejtabudallenj OJF-sh, skile partish, zvarranikë komitetesh, zagarë podiumesh, adhurues të shpifjeve, pasionantë të intrigave, ...

Read More »

Ky vend është i mallkuar

Qaniu po qante me të madhe. Pusho burrë ,i tha gruaja. Si të mos qajë? Më hoqën nga përgjegjësi i tenderave. Ah, ç’farë na ka gjetur – nisi të qante edhe gruaja. E kam thënë disa herë se gjërat e ...

Read More »