Home / Kosova (page 3)

Kosova

Përurohet busti i Albrightin në Prishtinë

Eshtë përuruar sot në Prishtinë busti i ish-sekretares amerikane të shtetit, Madeleine Albright. Në Prishtinë, afër monumentit të NEWBORN’it, për nder të 20-vjetorit të çlirimit, u bë përurimi i bustit të Albright, e cila mbante pozitën si sekretare shteti në ...

Read More »

Në Beograd po këndohet shqip

Dje ka përfunduar edicioni i gjashtë e  festivalit “Mirëdita Dobar Dan”, i cili ka për qëllim përmirësimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi, në fushën e artit dhe të kulturës. Në këtë festival, ndër të tjera është shfaqur filmi “Nëntori i ftohtë”, dhe ...

Read More »