Home / Kosova (page 395)

Kosova

Rrezik për “anarki shtetërore”!

Pas dy muajve “pushim të dhunshëm”, deputetët e Kuvendit të Kosovës, më 18 shtator do t’i drejtohen sërish Kuvendit të Kosovës, për të zgjedhur organet udhëheqëse. Ndonëse numrin më të madh të deputetëve në Kuvend e përbëjnë Blloku LDK-AAK-Nisma bashkë ...

Read More »

Hoxhaj: Sanksione Rusisë, luftë ISIS-it

Rusia shumë shpejt do të marrë një lajm të hidhur nga Kosova. Ekzekutivi kosovar është gati që të vendosë sanksione ndaj federatës Ruse, sanksione që tashmë i janë vendosur nga shtetet perëndimore për shkak të sjelljeve në raport me Ukrainën. ...

Read More »

Mustafa: Nuk e prekim Presidenten

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka sqaruar se askush nga blloku nuk e ka ndërmend ta prek presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga. “Lidhja Demokratike e Kosovës dhe partnerët e koalicionit respektojnë mandatin e Presidentes. Këtë e dëshmon ...

Read More »