Home / Kosova (page 418)

Kosova

Aktivizohet “Kryetari Rezervë” i LDK’së

Fatmir Sejdiu ka zhvilluar sot një takim me shefen e Zyrës Ndërlidhëse Greke në Prishtinë, ambasadoren Konstantina Athanassiadou. Natyrisht, takimi nuk ka kurrëfarë rëndësie, mirëpo ai është bërë publik dhe fotot e takimit i janë shpërndarë medieve. Ky takim duket ...

Read More »

Nuk ka fakte për trafikim organesh

Nuk ka fakte për trafikim organesh dhe krim të organizuar në raportin e prokurorit special, Clint Williamson, por priten të arrestohen 6 përkatësisht 10 ish­pjesëtarë të UÇK­së. Kështu raportojnë mediat në Serbi. Edhe pse vizita e djeshme e prokurorit amerikan ...

Read More »