Home / Kosova (page 440)

Kosova

Prishtina e qetë, por pa gjallëri

Pas më shumë se shtatë orë dhunë nga demonstrues e nga policia e Kosovës, në Prishtinë tashmë është çdo gjë e qetë. Demonstruesit janë larguar nga rrugët e sheshet, ndërsa policë, me numër të zvogëluar, vërehen ende nëpër kënde rrugësh ...

Read More »

Prishtina ne kaos total ( Fotoreportazh )

Policia e Kosovës, ka vendosur dy autoblinda në afërsi të Rektoratit të Universitetit të Prishtinës, saktësisht në kryqëzimin e rrugës “Xhorxh Bush”, për t’i ndalur protestuesit. Po ashtu raportohet se Policia e Kosovës ka përdorur plumba gome, gaz lotsjellës dhe ...

Read More »